Porady

STYL LOFTOWY – DREWNIANA PODŁOGA

STYL LOFTOWY – DREWNIANA PODŁOGA

Nowoczesny i minimalistyczny styl loftowy coraz częściej znajduje swoje miejsce w naszych domach. Jest idealny dla osób, które lubią nietuzinkowe pomysły i niebanalne połączenia. Czy do wnętrz w stylu industrialnym pasuje drewniana podłoga?

Wnętrza w stylu loftowym – czyli jakie?

Choć styl loftowy pozostawia dość dużą swobodę aranżacyjną, pewne elementy są wspólne dla wszystkich wnętrz, które są w nim utrzymane.

  • Przestronność – domy w stylu loftowym cechują przede wszystkim otwarte przestrzenie i wysokie sufity. Łączenie pomieszczeń, nawet nietypowe – np. sypialni z łazienką jest jak najbardziej dobrze widziane.
  • Prostota – wnętrza w stylu loftowym cechuje umiar i prostota – zarówno w dekoracjach, jak i w wybranych kolorach czy materiałach.
  • Surowe materiały – cegła, beton czy żywica to naturalne materiały, które mają szerokie zastosowanie we wnętrzach.
  • Światło – duże okna, świetliki i gołe żarówki mają za zadanie rozjaśniać dość surowe i ponure wnętrze.
  • Nowoczesne dekoracje – idealną ozdobą wnętrza w stylu loftowym są nowoczesne grafiki oraz sztuka współczesna.

Podłoga drewniana we wnętrzu loftowym

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wnętrza loftowego. W dużym pomieszczeniu rzuca się w oczy i tworzy klimat całego mieszkania. Z drugiej strony, ze względu na otwartą przestrzeń, musi być łatwa do utrzymania w czystości. W tej roli idealnie sprawdza się drewno.

Styl industrialny czerpie z naturalnych materiałów – dlatego drewniana podłoga idealnie się w nim sprawdzi. Podkreśli cegłę na ścianie, będzie pasować do neutralnych kolorów oraz jednocześnie nada wnętrzu nieco ciepła i przytulności. Nie każde drewno będzie jednak idealnie współgrać ze stylem loftowym.

Do wnętrza industrialnego wybierz deski, które są postarzane, mają widoczne słoje, sęki. Bardziej odważni mogą zdecydować się na podłogę, na której widać nieregularne szczeliny, brzegi czy cięcia piłą. Do loftowego wystroju pasuje głównie ciemne drewno, zarówno w chłodnych i ciepłych tonach.