Porady

Drzwi do biura – jak je wybrać?

Jeżeli pracujesz zdalnie, domowe biuro to miejsce, w którym spędzasz wiele godzin dziennie. Dlatego ważne jest, żeby było to miejsce dostosowane do swojego przeznaczenia i Twoich potrzeb.

Jak powinno wyglądać domowe biuro?

Oczywistym jest, że w domowym biurze musi znaleźć się szerokie biurko, wygodne krzesło i pojemna szafka na dokumenty. Ważny jest także kolor, na jaki pomalujemy ściany – najlepiej sprawdzi się spokojna, wyciszająca barwa, taka jak biel, beż czy szarość. Drewniana podłoga doda wnętrzu klasy, ponadczasowego charakteru oraz będzie łatwa w utrzymaniu. 

Jakie drzwi do gabinetu wybrać?

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele bardzo zróżnicowanych drzwi. Po czym poznać, że dany model sprawdzi się w gabinecie?

  • Szklane drzwi mogą prezentować się pięknie, jednak nie sprawdzą się, jeśli w gabinecie potrzebujesz ciszy i skupienia, lub przyjmujesz klientów. 
  • Niewielkie przeszklenia nie wpłyną znacznie na utratę dźwiękoszczelności, a jednocześnie otworzą pomieszczenie i dodadzą mu nieco przestrzeni.
  • Kupując drzwi do biura, zwróć uwagę na ich dźwiękoszczelność – spokój i cisza są w prac niezbędne. Każdy model drzwi posiada inny współczynnik izolacyjności akustycznej, który wyrażany jest w decybelach (dB). 
  • Elegancki wygląd – szczególnie, jeśli w biurze przyjmujesz klientów.
  • Bezpieczeństwo – jeśli Twoje biuro zlokalizowane jest w domu, warto zabezpieczyć je zamkiem na klucz. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twoja pociecha przypadkiem pobrudzi ważne dokumenty, a zwierzak w sale zabawy gryzie kable od komputera.