Porady

5 powodów aby wybrać kompozytową deskę tarasową

Chcesz przygotować wymarzone miejsce do odpoczynku w swoim ogrodzie? Zanim nadejdzie wiosna, urządź komfortowy taras, na którym zjesz pyszny letni obiad, czy wypijesz wieczornego drinka. Dlaczego warto wybrać deski kompozytowe? Poznaj pięć najważniejszych argumentów.

Deski kompozytowe nie wymagają konserwacji

Jeśli szukasz wygodnego rozwiązania ‘dla leniwych’ – deski kompozytowe będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Nie wymagają regularnego zabezpieczania olejami czy innymi preparatami ani malowania. Ich pielęgnacja jest bardzo prosta – można je zamiatać, myć czy dokładnie oczyszczać myjką ciśnieniową. 

Deski kompozytowe są trwałe

Deski z kompozytu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, ścieranie czy gnicie. Świetnie sprawdzą się w polskich warunkach pogodowych, gdzie różnice w temperaturze i warunkach zewnętrznych pomiędzy różnymi porami roku są znaczne. 

Elegancki wygląd

Deski kompozytowe wyglądają jak prawdziwe drewno. Można znaleźć je w różnych kolorach, stylach wykończenia i rozmiarach. Dzięki temu pasują do mebli w różnych stylach – tradycyjnym, skandynawskim czy rustykalnym. 

Bezpieczeństwo użytkowania

Powierzchnia desek kompozytowych jest gładka i antypoślizgowa – świetnie sprawdza się na zewnątrz. Bez problemu mogą po niej biegać dzieci, a niesienie tacy z jedzeniem nie grozi niekontrolowanym potknięciem. Deski nie ulegają zużyciu, nie odkształcają się ani nie wypaczają. 

Łatwy montaż

Położenie desek kompozytowych na tarasie przebiega sprawnie. Elementy montażowe – klipsy – są niewidoczne, dzięki czemu całość wygląda porządnie i elegancko.