PORADY

STYL RUSTYKALNY
Bez kategorii > 25 marca 2019

Styl rustykalny

Jest żywym przypomnieniem tego, jak sielskie może być życie w pobliżu i w zgodzie z naturą. Jest ponadczasowy, klasyczny i na pewno można o nim powiedzieć, że ma duszę. Styl rustykalny – bo o nim mowa – to nie tylko pomysł na Twoje wnętrze. To także inspiracja do tego, jak można podkreślić piękno pomieszczenia, używając do tego naturalnych surowców – w tym drewna.

O historii słów kilka

Styl rustykalny nawiązuje do wystroju wnętrz zamożnych wiejskich dworków. To ukłon w stronę ludowości i inspiracja do tego, by – nawet w centrum dużego miasta – stworzyć miejsce zgodnie współbrzmiące z naturą.

Jak wygląda wnętrze w stylu rustykalnym?

Neutralne kolory

Beże, biele i szarości stanowią doskonałe tło dla wnętrza w stylu rustykalnym. W kwestii dodatków, postaw na kolory ziemi – brązy, kremy czy zielenie. Wnętrze możesz ożywić dywanem czy tapetą w kwiatowy print lub wydobywając naturalną cegłę.

Naturalne dodatki

W dużej ilości! Charakter wnętrzu w stylu rustykalnym nadają przedmioty takie, jak:

  • wiklinowe kosze,
  • stare, ceramiczne naczynia,
  • kamienne misy,
  • lniane zasłony,
  • ręcznie tkane chodniki,
  • miedziane lampy.

Solidne meble

Wykonane z naturalnych materiałów, masywne meble idealnie nadadzą się do wnętrza w stylu rustykalnym. W kuchni postaw na ciosany stół i szerokie, drewniane blaty. Wiekowy kredens, skórzana sofa i kominek mogą ozdobić Twój salon. W łazience zdecyduj się na wolnostojącą wannę i drewnianą podłogę. Nie stroń od sprzętów z rzeźbieniami i zdobieniami – to one nadadzą Twojemu wnętrzu ludowego charakteru.

Król wnętrza – drewno

W stylu rustykalnym dominuje jeden naturalny surowiec – drewno. Postarzane, naturalne drewniane belki zdobią sufit, deski – podłogę. Drewno powinno być wyraziste, usłojone, sękate.

Z czym połączyć styl rustykalny?

Styl rustykalny doskonale łączy się z Art Deco, stylem skandynawskim oraz klasycznym.

Wnętrza w stylu rustykalnym idealnie nadają się do wyeksponowania pięknych drewnianych desek. Jeśli urządzasz mieszkanie – poszukaj inspiracji w tradycji ludowej. Może spodoba się i Tobie?

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00