PORADY

źródło: wikipedia
Rodzaje drewna > 21 sierpnia 2017

Rodzaje drewna: Merbau

Drzewo to rośnie na Półwyspie Malezyjskim, Sumatrze, Borneo, Centralnej i Zachodniej Jawie. Obok teaku azjatyckiego jest najczęściej importowanym gatunkiem drewna z Azji Południowo-wschodniej. to jedno z najpopularniejszych egzotycznych drzew używanych w Europie do produkcji podłóg, schodów, również w miejscach publicznych, jak biura czy lokale gartronomiczne (sale restauracyjne, kawiarnie, etc.).

Drewno Merbau posiada szlachetny, ciemno-brązowy kolor (od brązowego do brązowo-czerwonego) z mało wyrazistymi słojami. Gatunek o 30% twardszy od dębu i stabilny, jeżeli chodzi o zmiany wilgotności. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne jest rekomendowany jako materiał do produkcji podłóg, schodów, elementów wykończenia wnętrz. Występuje również w postaci parkietu przemysłowego, ale również ze względu na odporność na substancje chemiczne służy również do produkcji opakowań na żrące substancje! 

Jego wadą jest niestety waga więc nie używa się go raczej do produkcji rzeczy wymagających częstego zmieniania miejsca. Za to świetnie sprawdza się zarówno jako surowiec z którego wykonuje się podłogi, ale też meble łazienkowe i kuchenne.

Twardość Merbau: 51 MPa

 

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00