PORADY

Czy odkurzacz niszczy drewnianą podłogę
Podłogi > 24 maja 2018

Czy odkurzacz niszczy drewnianą podłogę?

Regularne odkurzanie podłogi to najprostszy sposób na utrzymanie jej w czystości. Większość z nas przynajmniej raz w tygodniu sięga po odkurzacz, który pozwala szybko i bez wysiłku pozbyć się kurzu, piasku i innych zanieczyszczeń. Czy odkurzanie nie szkodzi jednak drewnianej podłodze?

Odkurzanie drewnianej podłogi

Dla zachowania pięknego wyglądu drewnianej podłogi, wyjątkowo ważna jest jej pielęgnacja. Deski, szczególnie te lakierowane, nie tolerują przede wszystkim:

– piasku – wnoszony na butach czy przez domowe zwierzaki potrafi szybko porysować podłogę – lakier oraz wierzchnią warstwę drewna. Dlatego szczególnie ważne jest jego szybkie usuwanie,

– wody – która może powodować wybrzuszanie się desek i w konsekwencji – całkowite niszczenie podłogi.

Wnoszony do pomieszczenia z drewnianą podłogą piasek działa jak papier ścierny. Jeżeli chcemy jak najdłużej zachować piękny wygląd drewnianych desek – należy na bieżąco usuwać go. Czym najlepiej to robić?

Jaki odkurzacz do drewnianej podłogi wybrać?

Zanieczyszczenia znajdujące się na drewnianej podłodze należy usuwać z niej jak najszybciej. Można robić to zmiotką lub odpowiednim odkurzaczem.

Odkurzacz do podłogi drewnianej nie musi mieć dużej mocy ssącej (taka przyda się, jeżeli mamy w domu dywany) ani żadnego specjalnego wyposażenia. Powinien spełniać dwa wymogi:

– posiadać szczotkę z miękkim włosiem – pamiętaj, żeby nigdy nie odkurzać podłogi plastikową szczotką! Używaj tylko takiej, która jest wyposażona we włosie – najlepiej naturalne,

– mieć miękkie kółka, najlepiej powleczone gumową warstwą. Umożliwi to bezpieczne jeżdżenie odkurzaczem po oczyszczanej powierzchni i zminimalizuje ryzyko powstawania przypadkowych rys.

Nie należy bać się odkurzania podłogi drewnianej! Dobranie odpowiedniej szczotki (która jest załączona do większości modeli) oraz wybór urządzenia z miękkimi kółkami (które zaczynają być dziś standardem) sprawi, że nasza podłoga będzie nie tylko czysta – ale także bezpieczna.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00