PORADY

MK6UGRFKR9
Bez kategorii > 27 października 2017

Listwy przypodłogowe z polistyrenu

Miejsce, w którym ściana styka się podłogą nie wygląda estetycznie i sprawia wrażenie niewykończonego. Dlatego warto zadbać o jego ukrycie – a do tego idealnie nadają się listwy przypodłogowe. Okazuje się, że ten niepozorny akcent należy do najważniejszych elementów wystroju pomieszczenia.

Dziś możemy wybierać wśród listew drewnianych, z płyty MDF metalowych czy wykonanych z PCV. Dużą popularnością cieszą się także te stworzone z polistyrenu. Czym się charakteryzują? Czy warto w nie zainwestować?

Czym jest polistyren?

Polistyren to polimer z grupy poliolefin, tworzywo sztuczne, które jest używane do produkowania wielu części, elementów i przedmiotów. W czystej formie jest on przeźroczysty u na bardzo ograniczoną plastyczność, jednak po zmieszaniu z innymi dodatkami – stanowi bazę wielu tworzyw sztucznych.

Z polistyrenu wykonuje się m. in. elementy elektrotechniczne, izolatory, części do samochodów, wiele artykułów gospodarstwa domowego, zabawki oraz styropian. Jest on także idealnym materiałem do produkcji listew przypodłogowych.

Listwy polistyrenowe

Listwy przypodłogowe wykonane z polistyrenu mają cztery podstawowe zalety.

Są odporne na wilgoć

Przypodłogowe listwy polistyrenowe doskonale sprawdzą się w kuchni czy łazience, gdzie są lepszym wyborem od drewnianych. Wynika to z faktu, iż są wyjątkowo odporne na wilgoć – mają bardzo niską kurczliwość, nie pęcznieją. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że ulegną zniszczeniu po zalaniu, czy też przy nieostrożnym myciu.

Są twarde jak wysokiej jakości drewno

Polistyren to tworzywo o wysokiej gęstości. Twardością przypomina najlepszej jakości polskie gatunki drewna, takie jak buk czy jesion. Dlatego też jest trwały i bardzo odporny na uszkodzenia – listwy polistyrenowe bez obaw można zamontować w dziecięcym pokoju czy też w kąciku, który upodobało sobie nasze zwierzę.

Łatwo je naprawiać

Jeśli już dojdzie do uszkodzenia listwy polistyrenowej – bardzo łatwo jest ją odnowić. Wystarczy uzupełnić powstały ubytek klejem do sztukaterii i zamalować go. Nie będzie widać, że cokolwiek zostało poprawione.

Można odnowić je w prosty sposób

Listwy polistyrenowe są pokrywane farbą podkładową oraz specjalną powłoką, która zwiększa przyczepność innych farb.  Zazwyczaj są malowane na biało, można jednak nadać im dowolny  inny kolor – wystarczy użyć do tego emulsji akrylowej bądź silikonowej. Umożliwia to dowolną zmianę aranżacji pomieszczenia. Dzięki malowaniu, na listwach polistyrenowych nie widać również żadnych łączeń. Oto kilka inspiracji.

7f3a962d4e02d618884a0f80cd7fe6b5Źródło: https://pl.pinterest.com/

cf0125ba03480428bab146df1f7c98b8
Źródło: https://pl.pinterest.com/

7290ed9ba94f390e968c2128205356a6
Źródło: https://pl.pinterest.com/

Mimo swojej dość wysokiej ceny, listwy polistyrenowe są doskonałym wyborem. Są łatwe w montażu, a możliwość ich malowania pozwala dopasować je do każdej aranżacji wnętrza. Dzięki najlepszej jakości materiałów i wysokiemu standardowi wykonania – z pewnością posłużą lata.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00