PORADY

Kolor podłogi drewnianej
Podłogi > 14 marca 2019

Kolor podłogi drewnianej

Drewniana podłoga może pięknie podkreślić wygląd Twojego wnętrza. Dobrze dobrana, połączy ze sobą meble różnych stylów w jednorodną całość. W procesie urządzania nieruchomości warto zastanowić się nad tym, jaka podłoga najbardziej pasuje do Twojej wizji domu.

Jasne pomieszczenia

Jeśli najważniejsze jest dla Ciebie, by wnętrze było jasne, przestronne i czyste – sprawdzi się u Ciebie podłoga wykonana z jasnego drewna, takiego, jak świerk, jodła czy brzoza.

Takie aranżacje sprawdzają się w szczególności w stylu skandynawskim, scandi czy boohoo. Jeśli chcesz jeszcze bardziej optycznie powiększyć pomieszczenie – wybierz deski o połyskliwym wykończeniu, które będą pięknie odbijać światło.

Ciemne pomieszczenia

Style takie, jak rustykalny czy loftowy pozwalają na małe podłogowe szaleństwo. Deski wykonane z dębu, buku czy egzotycznych gatunków będą doskonale pasować do ciemnych ścian i dekoracji. Takie drewno pasuje także do nowoczesnych, eleganckich apartamentowców, gdzie może stanowić ciekawy kontrast dla białych ścian.

Jeśli zdecydujesz się na ciemną podłogę – pamiętaj, że ten kolor będzie dominował Twoje wnętrze. Barwę ścian oraz dodatków będziesz zawsze dobierać do odcienia desek. Zanim położysz ciemną podłogę, obejrzyj też dostępne w sklepach meble. Większość z nich jest biała lub jasna i może stanowić zbyt duży kontrast z Twoją posadzką.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00