PORADY

podłogi szczecin deski tarasowe iw concept
Deski tarasowe > 15 maja 2017

Jak wybrać deski tarasowe? Jakie drewno sprawdzi się na tarasie?

Jeśli posiadamy dom lub mieszkanie z ogródkiem warto zainwestować w zbudowanie tarasu, czyli miejsca, w którym możemy wypoczywać, organizować spotkania z rodziną i przyjaciółmi, czy chociażby zjeść wygodnie śniadanie na świeżym powietrzu. Zanim zaczniemy go urządzać, wybierać meble, oświetlenie itp. musimy się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiednich desek tarasowych, które przetrwają lata i nie uszkodzą ich trudne warunki atmosferyczne.

Drewno krajowe i europejskie

Spośród drewna krajowego najczęściej wykorzystywany jest dąb, sosna, świerk, jesion i modrzew. Warto zaznaczyć jednak, że w warunkach tarasowych o wiele lepiej sprawdza się drewno z drzew liściastych. W przypadku drzew europejskich świetnie sprawdzają się te rosnące na północy kontynentu. Tu można wymienić szczególnie modrzew syberyjską i sosnę karelską. To twarde gatunki, które przetrwają nawet bardzo niskie temperatury, a ich przebarwienia, które pojawiają się z czasem prezentują się wyjątkowo pięknie.

Drewno egzotyczne

Drewno egzotyczne na tarasie przemawia szczególnie do miłośników ciepłych odcieni drewna. Ten rodzaj drewna jest bardziej odporny na wilgoć ponieważ zawiera w sobie dużo oleistych soków, które chronią deski przed osiadaniem pleśni (jak ipe i cumaru). Drewno egzotyczne ma bardzo dużą twardość, dzięki czemu jest odporne na uszkodzenia, m.in. na ścieranie, co z pewnością docenią wszyscy, którzy zamierzają na tarasie mieć meble, przesuwane krzesła etc. i ci, którzy nie przepadają za częstym zamiataniem.

Termodrewno

To rodzaj drewna, który został poddany obróbce w bardzo wysokich temperaturach. Dzięki temu np. rodzime gatunki drewna stają się znacznie twardsze i odporne na skutki działania

zmieniającej się pogody. Termodrewno jest odporne na pleśń i nie ulega odkształceniom, jak zwykłe drewno.  Należy jednak uważać podczas montażu takich desek ponieważ ma tendencję do kruszenia.

W naszych salonach oferujemy specjalistyczne doradztwo związane z wyborem rodzajów desek tarasowych,sposobów i systemów montażu  jak również drewnianych podłóg i drzwi. Zapraszamy do odwiedzenia salonów IW Concept w Szczecinie!

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00