PORADY

drzwi z płyty mdf
Drzwi > 20 lipca 2019

Drzwi z płyty MDF

Drzwi wewnętrzne z płyty MDF doskonale sprawdzają się w większości pomieszczeń. To doskonała alternatywa dla droższych modeli drewnianych. Jakie są największe zalety drzwi z płyty MDF?

Drzwi z płyty MDF – zalety

Niższa cena

Drzwi wykonane w całości z płyty są tańsze, niż klasyczne drzwi drewniane. Nie zachęcamy jednak do zakupu najtańszych modeli na rynku – mogą się rozwarstwiać i przepuszczać wszystkie niechciane dźwięki. Drzwi z solidnej płyty pilśniowej o średniej gęstości będą sprawdzać się doskonale. Ich niższa cena wynika przede wszystkim z łatwości w obróbce; w przypadku drzwi MDF nie trzeba martwić się o niedoskonałości takie, jak pęknięcia, sęki czy inne nierówności. Znacznie przyspiesza to proces produkcji i znacząco obniża jej koszt.

Dobra izolacja

Drzwi z płyty MDF doskonale izolują pomieszczenia przed hałasem. Wysoka gęstość płyty zmniejsza przepuszczalność dźwięków – jest izolatorem akustycznym. Dlatego takie drzwi są doskonałym wyborem wewnątrz domu czy biura.

Wysoka jakość

Płyta MDF jest jednocześnie stosunkowo cienka i bardzo twarda. Stąd wynika jej duża twardość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i wypaczanie. Wysokiej jakości drzwi z płyty MDF będą służyć Ci niezawodnie przez lata.

Rozwiązanie ekologiczne

Płyta MDF jest materiałem wysoce ekologicznym – w szczególności, jeśli ma certyfikat FSC. Drzwi z niej wykonane są z jednej strony wytrzymałe – przez co rzadko musisz je wymieniać oraz ekologiczne. Idealne połączenie dla świadomego konsumenta!

Łatwość wykończenia

Drzwi z płyty MDF można wykończyć na wiele dowolnych sposobów. Producentów nie ograniczają kolory czy wzory. Płytę MDF można bezpośrednio pokryć lakierem, farbą, okleiną, laminatem czy fornirem. 

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00