PORADY

jak dobrać drzei do koloru podłogi
Drzwi, Podłogi > 28 sierpnia 2019

Jakie drzwi pasują do drewnianej podłogi?

Drewno to materiał uniwersalny i neutralny – pasuje do większości kolorów, dobrze odnajduje się w niemal wszystkich stylach wnętrzarskich. Występuje jednak w różnych barwach, a także może zostać poddane obróbce, modyfikującej jego kolor. Dlatego dobierając produkty bezpośrednio sąsiadujące z drewnianą podłogą – np. drzwi – warto stosować się do kilku podstawowych zasad. Jakich?

Wybór drzwi powinien być przemyślany. Muszą dobrze współgrać z podłogą, kolorem ścian i ogólnym wyglądem pomieszczenia. 

Drzwi do podłogi możesz dobrać w zgodzie z jedną z dwóch zasad:

  • kontrastu – łączysz elementy kontrastujące ze sobą, np. czerń z bielą, styl nowoczesny z tradycyjnym czy drewno z metalem,
  • harmonii – dobierasz elementy współgrające, pasujące do siebie stylistycznie i utrzymane w jednej palecie kolorystycznej.

Jakie drzwi wybrać?

Jasna podłoga

Do jasnej podłogi najbardziej pasują drzwi w naturalnym odcieniu drewna lub białe. Jeśli całe pomieszczenie masz utrzymane w jasnych barwach, drzwi mogą mieć kolor ciemny i kontrastować z podłogą. Ciekawie wyglądają, gdy są w podobnym odcieniu, co ramy okienne. Jeśli kolory na Twoich ścianach są intensywne a podłoga jasna, możesz wybrać drzwi w odcieniu wtapiającym się w farbę. 

Szara podłoga

Obecna przede wszystkim we wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim szara podłoga najbardziej pasuje do białych lub szarych drzwi. Jeśli jednak stawiasz na ciemne meble w mieszkaniu – drzwi możesz dopasować także do ich koloru.

Ciemna podłoga

Do klasycznego ciemnego drewna najlepiej pasują tradycyjne drzwi w wyważonej kolorystyce. Drzwi o ton jaśniejsze lub ciemniejsze od podłogi będą pięknie z nią współgrać, wspaniale kontrastują także z jasnymi ścianami. 

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00