PORADY

drewno w stylu prowansalskim
Podłogi > 8 października 2019

Drewno w stylu prowansalskim

Styl prowansalski ma wielu fanów – także w naszym państwie. Jego jasne barwy i naturalne materiały nie tylko optycznie powiększają pomieszczenia, ale także doskonale współgrają z modnymi obecnie stylami boho czy skandynawskim. Jak podłoga drewniana pasuje do stylu prowansalskiego?

Styl prowansalski – cechy

Styl prowansalski jest delikatny, niekiedy stanowi wręcz tło dla mieszkania. Używamy w nim przede wszystkich jasnych i pastelowych kolorów. Dekoracje mogą stanowić ozdobne sztukaterie.

Jeśli chodzi o meble, w stylu prowansalskim stawiamy głównie na stare drewno, ze śladami użytkowania. Doskonale sprawdza się także wiklina. Meble mają być przede wszystkim funkcjonalne, eleganckie i z duszą W tekstyliach wykorzystujemy głównie naturalne materiały – bawełnę, len czy wełnę i to takie wybieramy zasłony, koce czy poduszki. 

Styl prowansalski to także kwiaty i zioła – zarówno świeże jak i suszone, czy w formie ozdoby jako wzór na tapecie czy zasłonce.

Podłoga we wnętrzu w stylu prowansalskim

We wnętrzach utrzymanych w stylu prowansalskim, królują naturalne materiały. Także podłoga, wykonana z naturalnego drewna, doskonale się w nie wpisuje.

Drewniana podłoga w stylu prowansalskim może być klasyczna – drewniana lub bielona czy postarzana. Pięknie wyglądają deski, na których widać duże słoje i wyraźnie zaznaczone sęki. Postarzane metodą szczotkowania i “śladów kornika” drewno, także podkreśla unikalność stylu prowansalskiego. Delikatne skazy i nieregularne krawędzie również idealnie odnajdują się w takich aranżacjach. Najlepiej zdecydować się na podłogę olejowaną, która doda wnętrzu jeszcze więcej ciepła.

Styl prowansalski przywodzi na myśl atmosferę naturalnej sielanki, niebojącej się skaz życia codziennego. Dobrze dobrana drewniana podłoga, będzie pięknym tłem dla takich aranżacji.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00