PORADY

styl glamour
Podłogi > 28 maja 2019

Drewno w stylu glamour

Elementy stylu glamour coraz częściej możemy odnaleźć w naszych domach. Bezkompromisowy, zdaniem niektórych – nieco zbyt pretensjonalny styl wnętrzarski ma przede wszystkim olśniewać – przepychem i luksusem. Jak odnajduje się w nim tradycyjne drewno?

Styl glamour – podstawowe cechy

Jedno możemy powiedzieć na pewno – styl glamour nie jest dla każdego. Już fakt, że słowo “glamour” w dosłownym tłumaczeniu znaczy “przepych” pokazuje, że na pewno nie odnajdzie się w nim fan klasycznych lub minimalistycznych form.

Wnętrza w stylu glamour mają sprawiać, że przebywający w nich ludzie czują się jak w pałacu. Królują w nich klasyczne kolory – czerń, biel i szarość, przełamywane intensywnymi, nasyconymi barwami – butelkową zielenią, czerwienią czy królewską purpurą. Materiały, po jakie najczęściej sięgamy urządzając wnętrze w stylu glamour to satyna oraz jedwab.

W tym wszystkim, styl glamour cechuje spora dowolność. Pozwala na łączenie eleganckich mebli z błyszczącymi żyrandolami czy wręcz królewskimi, bogato zdobionymi dodatkami. Przede wszystkim ma być dużo, błyszcząco, intensywnie i bogato. Czy w takim wnętrzu znajdzie się miejsce dla klasycznej drewnianej podłogi?

Jakie podłogi drewniane sprawdzą się we wnętrzu w stylu glamour?

W stylu glamour nie brakuje miejsca dla klasycznej, drewnianej podłogi. Co więcej, ten naturalny surowiec cieszy się ogromną popularnością.

Odpowiednio dobrane drewno ma za zadanie podkreślać luksusowy charakter wystroju i stanowić tło dla bogatych dodatków. Gatunki, po jakie najczęściej sięgają osoby urządzające wnętrze w stylu glamour to jesion, dąb, merbau czy jatoba. Cechuje je wysoka jakość, ogromna wytrzymałość i piękny wygląd.

We wnętrzu w stylu glamour sprawdzi się drewno niemal w każdym kolorze. Jasne pomoże Ci wyeksponować białe meble, bielone – zbalansować czerń dekoracji a ciemne może doskonale kontrastować z kryształowymi dodatkami. Wszystko zależy od tego, jak planujesz urządzić Twoje cztery ściany.

Jeśli urządzasz wnętrze w stylu glamour postaw na podłogi układane w królewską jodełkę francuską lub na klasyczne, proste ułożenie desek, które będzie stanowić idealną bazę dla wymyślnych dodatków. Wybierz także na lakier do drewna o wysokim połysku.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00