PORADY

iw concept - drewniane podłogi w łazience
Podłogi > 26 stycznia 2017

Drewniane podłogi w łazience

Drewniane podłogi w łazience wydają się szalonym pomysłem? To częsta opinia, która wynika z obawy iż drewniana podłoga szybko ulegnie zniszczeniu z powodu wilgoci. Współczesne sposoby impregnacji,  dobór odpowiedniego rodzaju drewna, a także montażu sprawi jednak, że taka podłoga będzie trwała i odporna na niesprzyjające warunki.

Wybór drewnianych podłóg do łazienki

Drewno do łazienki musimy wybierać ostrożnie. Powinno mieć jak najmniej łączeń i nie posiadać sęków. Sprawdzą się rodzime gatunki drzew o dużej twardość, jak dąb. Możemy też wybrać gatunki egzotyczne jak doussie, iroko, padouk, tek czy merbau. Te gatunki zwierają spora ilość żywicy i naturalnych olejków dlatego ich odporność na wilgoć będzie większa.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest termodrewno – zostało już poddane obróbce termicznej i działaniu pary wodnej, dzięki temu jest jeszcze twardsze i odporniejsze na trudne warunki panujące w łazience.

Sposób montażu

Drewnianą podłogę w łazience musimy przykleić do solidnego podłoża specjalnym elastycznym klejem. Podłoga musi zostać zaimpregnowana, a wszelkie szczeliny wypełnione elastomerem. Taki montaż pozwala na pełną ochronę drewna przed wilgocią i odkształceniami, a jednocześnie pozwoli mu “pracować”.

Konserwacja drewnianych podłóg w łazience

Są dwa sposoby impregnacji drewnianej podłogi. Pierwszy i najskuteczniejszy to lakierowanie, Doda podłodze połysku, sprawi, że stanie się bardziej odporna, a my nie będziemy musieli zbytnio nad nią czuwać.

Drugim, bardziej wymagającym sposobem jest olejowanie. To opcja polecana osobom, które mają czas i chęci do przeprowadzania regularnej pielęgnacji drewna do kilka miesięcy. Jej zaletą jest przede wszystkim brak błyszczącej powłoki i zachowanie jego naturalnego wyglądu. To zadanie dla parkieciarza, który dodatkowo pokryje podłogę ochronnym woskiem.

Drewniane podłogi niesamowicie ocieplają wnętrze, również łazienkę. Nie należy bać się używanie tego materiału nawet w tak wymagającym pomieszczeniu o ile wybierze się odpowiedni rodzaj drewna, dopilnuje się prawidłowego montażu i zadba o jego konserwację. To zdecydowanie ciekawsze aranżacyjnie rozwiązanie niż powszechnie stosowane płytki podłogowe. Z pewnością zwróci uwagę gości i będzie zachwycać swoim niepowtarzalnym, naturalnym deseniem.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00