PORADY

drewno w stylu skandynawskim
Podłogi > 2 lipca 2019

Drewniana podłoga we wnętrzu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest przede wszystkim prosty i bliski naturze. Moda na wnętrza w nim utrzymane trwa już kilka lat. Jaką podłogę dobrać do stylu skandynawskiego?

Styl skandynawski 

Popularność stylu skandynawskiego wynika z jego uniwersalności i prostoty. Daje olbrzymią możliwość modyfikacji gotowego wystroju oraz jest niezwykle praktyczny. W minimalistycznym wnętrzu w stylu skandynawskim jest jasno, przestrzennie oraz łatwo utrzymać w nim porządek. Większość mebli jest drewniana, a dodatki – często wykonywane ręcznie. Królują proste kształtu – prostokąty, koła – oraz stonowane odcienie bieli i szarości. 

Podłoga – wnętrze w stylu skandynawskim

Podłoga drewniana idealnie pasuje do estetyki skandynawskiej. Dodaje jej przytulności i świetnie podkreśla jasne, minimalistyczne wnętrza. Doskonale współgra z innymi naturalnymi materiałami, powszechnie wykorzystywanymi w skandynawskich domach, takimi jak wełna, kamień, wiklina czy szkło. Światło, którego w takim wnętrzu powinno być dużo, pięknie podkreśla walory drewnianej podłogi.

Jaki rodzaj drewna do wnętrza w stylu skandynawskim?

Posadzki we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim są zazwyczaj jasne i wykonane z prostej deski. Czasem podłogi są dodatkowo bielone. 

Gatunki drewna, jakie najlepiej odnajdą się w tym stylu wnętrzarskim, to jasny dąb z naturalnymi sękami, sosna czy jesion. Listwy przypodłogowe są zazwyczaj białe, szerokie i proste.

Skandynawskie wnętrza zachwycają swoją prostotą i uniwersalnością. Łatwo ożywić je przemyślanymi, osobistymi dodatkami, które pokażą osobowość domowników. 

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00