PORADY

Drewniana podłoga w pokoju alergika
Podłogi > 23 czerwca 2019

Drewniana podłoga w pokoju alergika

Z każdym rokiem, alergia dotyka coraz większej liczby dzieci, dorosłych a nawet zwierząt domowych. Skuteczna walka z tą chorobą, musi być prowadzona wielofrontowo – przy pomocy leczenia farmakologicznego, zmiany codziennych nawyków oraz przez poprawę otoczenia, w jakim się żyje. Czy drewniana podłoga to dobry wybór w domu osoby cierpiącej na alergię?

Naturalne materiały

Alergicy, wybierając materiały wykończeniowe i dekoracyjne, powinni postawić przede wszystkim na rozwiązania jak najbardziej naturalne. Dotyczy to także podłogi – drewniana jest antystatyczna i nie przyciąga kurzu.

Dla alergików bardzo ważne jest również to, że podłogę drewnianą, ze względu na jej gładką powierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy ją odkurzyć oraz zmyć, używając do tego odpowiedniego detergentu – i nie trzeba martwić się o roztocza kurzu domowego.

Eksponowanie piękna

Drewniana podłoga jest elegancka i ponadczasowa – warto eksponować ją w swoim mieszkaniu. Idealnie sprawdzi się w domu alergika, który powinien zrezygnować z układania dywanów i wykładzin, które gromadzą kurz. Drewno wizualnie ociepla wnętrze, nawet urządzone w stylu industrialnym czy minimalistycznym – dlatego decydując się na nią, nie trzeba ozdób, by nadać wnętrzu przytulności.

Jakie drewno wybrać?

Nie wszystkie gatunku drewna nadają się do mieszkania alergika. Niektóre podłogi z drewna egzotycznego,choć piękne i wytrzymałe, mogą zawierać olejki eteryczne. Substancje te mogą uczulać osoby szczególnie wrażliwe. Dlatego dla alergików polecamy podłogi z rodzimego drewna – dębową lub jesionową.

Ważny jest także rozmiar wybranych desek. Warto zdecydować się na te dłuższe i szersze – dzięki temu w podłodze będzie mniej łączeń, w których może gromadzić się kurz.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00