PORADY

Drewniana balustrada
Bez kategorii > 28 sierpnia 2018

Drewniana balustrada – jakie ma zalety?

Jeśli Twój dom lub mieszkanie mają piętro, z pewnością zastanawiasz się, z jakiego surowca wykonać schody. Może na podłogę kładziesz drewniane deski i nie wiesz – jaka balustrada będzie do nich pasować? Czy drewniana poręcz sprawdzi się tak dobrze, jak podłoga z tego surowca? Dziś powiemy Ci, jakie są zalety drewnianej balustrady.

Balustrada to ważny element schodów. Nierzadko decyduje o bezpieczeństwie domowników, jest ważnym elementem wystroju – musi być zarówno funkcjonalna, jak i przyjemna dla oka. Jakie są zalety balustrady drewnianej?

Wygląd

Drewniana balustrada pięknie łączy się z podłogą z tego samego surowca i podkreśla charakter mieszkania. Dobrze wygląda jednak także w połączeniu z wyłożoną kafelkami podłogą. Pasuje do wszystkich rodzajów aranżacji wnętrz – jeśli na przestrzeni lat zdecydujesz się na zmianę aranżacji pomieszczeń, bez problemu wkomponujesz w nie także drewnianą balustradę.

Zwróć uwagę na to, że drewniana balustrada nie musi być ciężka w odbiorze! Surowiec ten można łatwo formować; jest bardzo elastyczny. Możesz zdecydować się na lekką, a nawet designerską poręcz.

wyglądŹródło: https://pl.pinterest.com/

wygląd2
Źródło: https://pl.pinterest.com/

Wytrzymałość

Drewno jest surowcem odpornym, wytrzymałym i – jeśli będzie właściwie konserwowane – przetrwa wiele lat.

Konstrukcja drewniana jest odporna na uszkodzenia i wytrzymała. Właściwie wykonana, spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i doskonale nadaje się do wykorzystywania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na dworze.

wytrzymałość2Źródło: https://pl.pinterest.com/

wytrzymałośćŹródło: https://pl.pinterest.com/

Dodatkowe zastosowanie

Decydując się na drewnianą balustradę, możesz zainwestować także w zabudowę schodów. Wykorzystaj przestrzeń pod schodami na schowek lub półkę na książki czy rodzinne pamiątki. Całość będzie się pięknie komponować z aranżacją Twojego pomieszczenia.

schowekŹródło: https://pl.pinterest.com/

schowek2Źródło: https://pl.pinterest.com/

Możliwość zmiany aranżacji

Drewno jest materiałem podatnym na zmiany. Dlatego, po jego wcześniejszym oczyszczeniu i przygotowaniu, bez problemu możesz je pomalować – na dowolny kolor! Odpowiednio dobrana farba będzie wyglądać elegancko oraz trzymać się przez wiele lat.

zmana
Źródło: https://pl.pinterest.com/

zmiany2
Źródło: https://pl.pinterest.com/

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00