PORADY

dlaczego panele się wybrzuszają
Podłogi > 10 maja 2018

Dlaczego podłoga z paneli wybrzusza się?

Podłoga z paneli dość łatwo może ulec uszkodzeniu. Jeżeli zacznie skrzypieć, unosić się – zazwyczaj nie ma już dla niej ratunku. Dlatego ważne jest, by zapobiegać niszczeniu paneli jeszcze na etapie ich układania. Czego należy unikać podczas ich montażu, by móc jak najdłużej cieszyć się piękną i równą podłogą?

Słaba jakość podłogi

Wybierając panele, warto spojrzeć nie tylko na ich cenę i kolor – ale także na klasę używalności, klasę ścieralności oraz grubość. Trzeba dopasować je do wymagań miejsca, w jakim mają służyć (inne panele będą dobre do sypialni a inne do często odwiedzanego biura), do naszego życia (jeśli np. mamy zwierzęta, warto zastanowić się nad panelami o wyższej klasie ścieralności).

Niewłaściwy montaż podłogi

Przed zamontowaniem wybranych paneli, musisz zadbać o odpowiednią izolację podłoża i wykorzystać wybrany przez Ciebie podkład czy piankę (którą musisz zabezpieczyć taśmą, inaczej może przesunąć się nawet po ułożeniu podłogi).

Podstawową zasadą, jakiej należy przestrzegać przy układaniu paneli podłogowych jest pilnowanie, by ich krótsze boki nie były umieszczone w jednej linii. Takie ułożenie znacznie osłabia powierzchnię podłogi  zwiększa jej podatność na uszkodzenia.

Wilgotne podłoże w trakcie układania

Zalanie paneli podłogowych wpływa na ich żywotność niekorzystanie. Może skutkować wybrzuszeniem się podłogi i jej trwałym odkształceniem. Nie każdy jednak wie, że położenie paneli na wilgotnym podłożu także może skutkować ich szybkim zniszczeniem.

Brak szczelin dylatacyjnych

Szczeliny dylatacyjne to niewielkie, celowo pozostawione szczeliny między ścianą a podłogą oraz przy progach. Jeżeli nie zostaną stworzone – podłoga nie będzie mogła “pracować” i pojawią się w niej odkształcenia.

Sprawdzenie wyżej opisanych parametrów wybranych paneli oraz przygotowywanego podłoża jest szybkie i proste – a może uchronić nas przed późniejszymi wydatkami i szybkim niszczeniem podłogi. Dlatego warto poświęcić chwilę, by przed montażem desek dokładnie je sprawdzić.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00