PORADY

Deski tarasowe - 3 fakty
Deski tarasowe > 9 maja 2019

Deski tarasowe – 3 fakty

Wahasz się nad tym, czym wykończyć swój taras? Przedstawiamy 3 najważniejsze fakty na temat desek drewnianych i kompozytowych, które przekonają Cię do tego, że to idealne materiały do wykorzystania w Twoim ogrodzie.

Fakt 1 – deski drewniane i kompozytowe pasują do wszystkiego

Deski tarasowe kompozytowe i drewniane dopasujesz do każdej aranżacji. Oba surowce dostępne są na rynku w wielu wariantach kolorystycznych. Bez problemu znajdziesz pasujący do stylu rustykalnego, glamour, skandynawskiego czy country. Deski drewniane na taras wytwarzane są najczęściej z drzew igladtych (świerku skandynawskiego, modrzewia syberyjskiego i sosny) oraz egzotycznych (merbau, garapy czy ipe). Różne gatunki drewna cechują się rozmaitym usłojeniem – na pewno w ofercie znajdziesz coś dla siebie.

Fakt 2 – deski drewniane i kompozytowe różnią się głębią barw

Charakterystyczne dla desek drewnianych jest to, że mienią się różnymi kolorami. Ich barwa jest niejednolita, nieregularna, podkreślona przez usłojenie. Niepowtarzalny wygląd drewna daje wrażenie ciepła i przytulności. Kolor desek różni się w zależności od gatunku i sposobu obróbki.

Deski kompozytowe są natomiast jednolite. Ich powierzchnia jest gładka, spójna i harmonijna. Dlatego są polecane osobom, które preferują spokojne i nierzucające się w oczy stylizacje.

Fakt 3 – deski = harmonia

Kładąc deski drewniane lub kompozytowe na tarasie tworzysz spójną przestrzeń – z jednej strony z salonem, z drugiej z ogrodem.

Odpowiednio zagospodarowany taras może być pięknym przedłużeniem salonu – możesz wykorzystać takie same deski w obu miejscach, latem otworzyć drzwi tarasowe i cieszyć się dużą przestrzenią.

Z drugiej strony, deski tarasowe i kompozytowe pięknie komponują się z niemal każdą aranżacją ogrodu. Pasują zarówno do trawy, kwietników jak i skalniaków.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00