PORADY

75dbc5184a7f38d395686029f37ce784
Podłogi > 12 września 2017

Czy warto połączyć drewnianą podłogę z płytkami?

Wyborowi podłóg idealnie dopełniających naszą koncepcję mieszkania, poświęcamy zazwyczaj dużo czasu i uwagi. Nierzadko stajemy przed dylematem: wykończyć pomieszczenia klasycznym drewnianym parkietem, czy może zdecydować się na bardziej nowoczesne płytki? Dlaczego jednak mielibyśmy ograniczać się tylko do jednego z tych rozwiązań, skoro możemy drewnianą podłogę połączyć z ceramiczną? Sprawdź jak to zrobić, by uzyskać piękny i trwały efekt.

Dlaczego warto połączyć drewnianą podłogę z płytkami?

Wiele osób uważa, że drewniany parkiet wizualnie ociepla wnętrze, ale jednocześnie jest zbyt klasycznym wyborem do nowocześnie urządzonego mieszkania. Z drugiej strony płytki zaskakują różnorodnością wzorów i kolorów, ale nie sprawdzają się na dużych powierzchniach – mogą pękać, oraz są nieprzyjemnie chłodne w dotyku. Gdy nie możemy zdecydować się na jeden z materiałów, połączenie drewnianej podłogi z ceramicznymi płytkami jest dla nas  idealnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w dużym jak i w małym pomieszczeniu.

W nowoczesnych mieszkaniach, zazwyczaj tworzy się jedną dużą przestrzeń, będącą jednocześnie kuchnią, jadalnią i salonem. Takie rozwiązanie nie odpowiada wielu osobom ze względu na fakt, że trudno jest oddzielić od siebie strefy komfortu, gotowania i spożywania posiłków. W bardzo prosty sposób można to zrobić, łącząc ze sobą kafelki w części kuchennej oraz nadające pomieszczeniu przytulności drewno w dziennej.

Ciekawym pomysłem będzie zestawienie drewna z ceramiką w łazience. Choć panele doskonale nadają się do położenia w tym pomieszczeniu, połączenie ich np. z kontrastującymi płytkami sprawi, że nasza łazienka stanie się niebanalnie urządzonym miejscem do codziennego relaksu.

W zależności od tego, jak zestawimy ze sobą płytki i drewno, możemy otrzymać klasyczną, stonowaną podłogę lub odważne połączenie, które będzie jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną. Pamiętaj jednak, by nie zestawiać ze sobą dwóch wyrazistych materiałów – np. paneli o mocnym usłojeniu z wzorzystym gresem. Oto kilka inspiracji.

carrelage_sol_hexagon_kanya_castorama
źródło: https://pl.pinterest.com/

a8b3753ea806b8fa43f632d2c95a6243
źródło: https://pl.pinterest.com/

781292007575baa29b4482112cd78d19
źródło: https://pl.pinterest.com/

Jak połączyć drewnianą podłogę z płytkami?

Jeżeli decydujemy się na pokrycie podłogi połączeniem różnych materiałów, musimy zadbać, by zostało ono odpowiednio wykonane. Trzeba przy tym pamiętać, że drewno to materiał, który jest bardzo wrażliwy na zmiany temperatury i wilgotności. Deski kurczą się, pęcznieją – co trzeba skompresować odpowiednio rozmieszczonymi szczelinami, które powinny znajdować się wokół ścian i na styku drewna z innym surowcem. Zazwyczaj wypełnia się je materiałem elastycznym. Popularnym rozwiązaniem jest także umieszczenie w szczelinach listw wykończeniowych bądź dylatacyjnych.

Jeżeli nie przemawia do Ciebie wizja wyłożenia całego mieszkania drewnianą podłogą – być może idealnym rozwiązaniem będzie połączenie jej z płytkami. Takie zestawienie z pewnością pozwoli Ci otrzymać niebanalne aranżacje wnętrz, które będą zachwycać gości przy każdych odwiedzinach.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00