PORADY

dlaczego warto osuszyć mieszkanie
Bez kategorii > 27 września 2018

4 powody, dla których warto osuszyć mieszkanie

Wilgoć to cichy zabójca domu. Negatywnie wpływa na Twoje cztery ściany – od podłogi po sufit. Przebywanie w zbyt wilgotnych pomieszczenia nie służy także Twojemu zdrowiu. Zobacz cztery powody, dla których warto osuszyć mieszkanie, przed rozpoczęciem w nim prac remontowych.

Odpadający tynk

Zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza negatywnie wpływa na betonową ścianę. Woda, która zostanie zatrzymana w porach tego surowca, zacznie z czasem parować. Jeśli ściana została otynkowana przed odparowaniem wody, wilgoć będzie musiała “wydostać się” z niej, usuwając po drodze przeszkodę – czyli tynk i farbę.

Nieosuszenie betonowych ścian, to najprostszy sposób na dorobienie się problemu odpadającego tynku oraz odchodzącej farby. Nie ryzykuj – zanim zaczniesz wykańczać mieszkanie od dewelopera, lub nim przystąpisz do wyczekiwanego remontu – sprawdź wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Wypaczone deski

Inwestujesz w wymarzoną, solidną drewnianą podłogę. Każdego dnia dbasz o to, by zdobiła Twoje cztery ściany, cierpliwie czyścisz ją, pielęgnujesz i z dumą prezentujesz odwiedzającym Cię gościom.

Jeśli przed położeniem podłogi drewnianej nie zadbasz o osuszenie posadzki, możesz się jednak niemiło rozczarować. Piękne, zadbane deski szybko zaczną wybrzuszać się, rozchodzić i niszczeć. Wymarzona podłoga zacznie skrzypieć i będzie musiała zostać przysłonięta dużym dywanem lub wykładziną.

Pleśń, drobnoustroje

Nieosuszenie z wilgoci pomieszczenia negatywnie wpływa na Twoje zdrowie. Woda stanowi pożywkę dla grzybów i większości drobnoustrojów. W szczególności w ciepłych pomieszczeniach – kuchni czy łazience – mogą rozwinąć się pleśń oraz kolonie bakterii. Nie usuniesz ich z Twojego mieszkania, jeśli nie zadbasz o odpowiednie osuszenie podłogi, ścian i sufitów.

Przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach może prowadzić do rozwoju groźnych chorób skóry oraz dróg oddechowych. Nie narażaj na nie swojej rodziny – zadbaj o to, by Twój dom był osuszony.

Żywe organizmy

Niestety – wilgotne pomieszczenia to doskonałe miejsce rozwoju organizmów żywych, z którymi niekoniecznie musisz chcieć dzielić swoje cztery ściany. Regularne sprzątanie i utrzymywanie czystości nie pomoże Ci, jeśli w Twoich pomieszczeniach zagnieździła się wilgoć.

W zawilgoconych pomieszczeniach najczęściej pojawiają się rybiki cukrowe – niewielkie stworzenia, które co prawda nie są groźne dla człowieka, ale przyłapanie ich na wędrówce po kuchni czy łazience zapewne nie należy do przyjemnych doznań. Co gorsza – bardzo ciężko wyeksmitować je z domu. Jedynym skutecznym sposobem jest profesjonalne osuszenie pomieszczeń, w których bytują.

Powodów, dla których musisz zainteresować się poziomem wilgotności powietrza w Twoim mieszkaniu jest o wiele więcej. Jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera lub przeprowadzasz generalny remont, zadbaj o odpowiedni poziom wilgotności w Twoich pomieszczeniach; nie pozwól, by Twoje starania poszły na marne!

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00