PORADY

Problemy z wilgocią
Bez kategorii > 31 stycznia 2019

4 oznaki problemów z wilgocią w Twoim domu

Zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza w Twoich czterech ścianach niesie za sobą wiele niekorzystnych i długofalowych konsekwencji, zarówno dla Twojego domu jak i zdrowia. Jakie oznaki powinny wzbudzić Twój niepokój?

Problemy z wilgocią – 4 najczęstsze oznaki

Pleśń i grzyb

Najbardziej widoczną oraz niebezpieczną dla Twojego zdrowia oznaką nadmiernego zawilgocenia powietrza w Twoim domu jest pojawienie się pleśni, najczęściej na ścianach i sufitach. Zazwyczaj problem ten dotyczy łazienki, w której na małej przestrzeni gromadzi się zbyt duża ilość wilgoci.

Pleśń przyczynia się do wielu chorób układu oddechowego i może powodować liczne infekcje. Na jej chorobotwórcze działanie najbardziej narażone są dzieci, osoby starsze oraz alergicy. Najczęstsze objawy schorzeń spowodowanych grzybem to:

  • zapalenie zatok,
  • infekcje skórne,
  • przemęczenie,
  • bóle mięśni i stawów.

Dlatego jeśli zauważysz w Twoim domu ciemne wykwity – nie zwlekaj z osuszaniem!

Odpadająca farba

Na Twoich ścianach lub suficie zaczęła odchodzić farba? Tapety odklejają się? A może panele dziwnie się wybrzuszyły?

Takie zniszczenia są zazwyczaj wywołane przez nadmierną wilgoć w mieszkaniu. Jeśli je dostrzeżesz – zastanów się, czy nie dotyczy Cię ten problem.

Kondensacja pary

Zaparowane okna o poranku lub podczas ogrzewania mieszkania zimą to nie coś normalnego – to sygnał, że w pomieszczeniu, w którym przebywasz, jest za dużo wilgoci. Gdy styka się ona z zimną powierzchnią – najczęściej oknem – skrapla się i przybiera postać cieczy. Jeśli na Twoim oknie często gości mgława zasłonka, prawdopodobnie poziom wilgotności w mieszkaniu przekracza zalecane normy.

Nieprzyjemny zapach

Jeśli problem ze zbyt wysoką wilgotnością powietrza w Twoim domu jest naprawdę poważny, najczęściej pojawia się w nim nieprzyjemny zapach stęchlizny. Nie tylko powoduje on ogólny dyskomfort gości i mieszkańców, ale może także prowadzić do niedrożności nosa i podrażnienia gardła. Nieprzyjemny zapach często wywołuje także trudności w zasypianiu.

Jeśli zauważasz któreś z wyżej wymienionych oznak w Twoim domu – najprawdopodobniej masz problem ze zbyt wysokim poziomem wilgotności powietrza. Skontaktuj się z nami – przeprowadzimy profesjonalny pomiar higrometrem i – jeśli będzie taka potrzeba – sprawimy, że powietrze w Twoich czterech ścianach stanie się zdrowsze.

MASZ PYTANIE?
NAPISZ DO NAS

telefon

91 455 32 46
693 63 33 11
693 63 19 75

mail

salon@ iwconcept.com.pl

placeholder

CENTRUM PODŁÓG I DRZWI

ul. Santocka 39
71-083 szczecin

otwarte

Pon - Pt
10:00 - 17:00
Sobota
10:00 - 14:00